Kurier

Proste sposoby na zamówienie kuriera

Kurier

Pamiętasz, jak jeszcze kilka lat temu trzeba było odstać swoje w kolejce na poczcie, aby nadać paczkę? Czasy te na szczęście mamy już za sobą, a coraz nowsze rozwiązania pozwalają wygodnie wysyłać przesyłki i to bez opuszczania domowej kanapy! W ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród osób korzystających z usług firm kurierskich stało się zamawianie kuriera bezpośrednio do domu. Sprawdźmy zatem, jak zrobić to najprościej!

Czy można zamówić kuriera do domu?

Przesyłki kurierskie jeszcze nigdy nie cieszyły się tak ogromną popularnością! Rozwój branży e-commerce sprawia, że klienci coraz chętniej zamawiają produkty prosto do domu. Oprócz tego jednak, z równą gorliwością sami decydują się wysłać paczkę kurierem – i to bez wychodzenia. Dzięki temu nie muszą tracić czasu na dojazd do placówki pocztowej, czy stanie w kolejce. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w każdej sytuacji! Nadajesz ciężką paczkę do znajomego? A może chcesz, żeby niespodziankowy prezent urodzinowy dla mamy dotarł na czas? W każdej z tych sytuacji możesz zamówić kuriera po odbiór paczki i obserwować, jak wędruje ona do odbiorcy!

Jak zamówić kuriera do domu?

Skoro wiemy już, że zamówienie kuriera do domu po odbiór paczki kurierskiej jest możliwe, sprawdźmy teraz, jak najłatwiej tego dokonać! Aktualnie mamy dwa najpopularniejsze sposoby na wysyłanie paczek bez wychodzenia z domu: poprzez stronę danej firmy kurierskiej oraz brokera usług kurierskich.

Indywidualna strona przewoźnika

Osoby nadające przesyłkę kurierską zazwyczaj są zdecydowane na skorzystanie z usług konkretnego przewoźnika. W takiej sytuacji najlepiej jest zamówić kuriera bezpośrednio na jego stronie internetowej. To bardzo proste, co chętnie zobrazujemy na przykładzie firmy kurierskiej InPost!

Jeśli zdecydujemy się na ofertę InPost, to cały proces zamawiania kuriera ogranicza się do 4 nieskomplikowanych kroków:

  1. W pierwszej kolejności nadawca musi zapakować paczkę i przygotować ją do transportu. Warto pamiętać, że podczas przewozu paczek ich zawartość jest narażona na wiele niebezpieczeństw! Dlatego też należy zadbać o odpowiednią ochronę przedmiotów oraz samej przesyłki.
  2. Kolejnym krokiem jest nadanie paczki w Managerze Paczek InPost. Aby to zrobić, trzeba zalogować się do systemu, wybrać opcję „zamawiam odbiór przez kuriera”, a następnie zaadresować paczkę za pomocą formularza. Po uzupełnieniu niezbędnych danych zostanie wygenerowana specjalna etykieta, którą nadawca musi umieścić w widocznym miejscu na pudełku.
  3. Na następnym etapie nadawca musi opłacić usługę za pomocą wybranej przez siebie metody płatności.
  4. Ostatni krok to oczekiwanie, aż kurier uda się pod wskazany adres, aby odebrać przesyłkę z rąk nadawcy!

Broker usług kurierskich

Zamówienie kuriera do domu może odbywać się także za pośrednictwem wybranego brokera usług kurierskich. Są to platformy, które ściśle współpracują z wieloma firmami kurierskimi, obsługując przesyłki na terenie Polski oraz poza jej granicami. Dzięki czemu klient sam może zdecydować, z usług jakiego przewoźnika skorzysta.

Ze względu na to, że platforma brokerska pośrednicząc w dostawie przesyłki, gromadzi różnorodne firmy kurierskie w jednym miejscu, oferowane przez nią ceny zazwyczaj są bardzo atrakcyjne. Dodatkowo klient może porównać kwoty za nadanie paczki u konkretnych przewoźników, aby wybrać tę najbardziej opłacalną ze swojej perspektywy.

Jak przygotować przesyłkę dla kuriera?

Jeżeli decydujesz się nadać paczkę za pośrednictwem kuriera, musisz wiedzieć, że czeka ją długa droga, nim trafi do rąk ostatecznego odbiorcy. W takiej sytuacji wiele może się wydarzyć… Aby więc uniknąć przykrych incydentów, warto dobrze przygotować przesyłkę do transportu. Należy wiedzieć, że prawidłowe zabezpieczenie paczki oraz jej zawartości jest obowiązkiem nadawcy i to on będzie ponosił odpowiedzialność za ewentualne szkody w tym zakresie.

Żeby proces doręczenia przebiegł szybko i bez przeszkód, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie opakowanie. Do tego celu najlepiej posłużą solidne kartony lub tekturowe pudełka, których rozmiar jest jak najbardziej zbliżony do wymiarów zawartości. Produkty wewnątrz opakowania powinny być dobrze zabezpieczone za pomocą folii czy papieru. Każdą wolną przestrzeń w kartonie należy wypełnić dedykowanymi do tego wypełniaczami (np. skropak). Tak przygotowane pudełko trzeba dobrze zakleić taśmą. W ostatnim kroku niezbędne jest naklejenie listu przewozowego w widocznym miejscu. Gotowe! Teraz można rozpocząć nadanie przesyłki!

Zamówienie kuriera po odbiór paczki. Czy warto skorzystać z tej opcji?

Zamawianie kuriera do domu to rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Wśród licznych zalet podkreślanych przez klientów korzystających z tej opcji, znajdują się m.in.:

  • błyskawiczna dostawa – zazwyczaj już kolejnego dnia roboczego,
  • dostawa prosto do rąk odbiorcy – podanie dokładnego adresu, pod który kurier ma doręczyć paczkę, niweluje prawdopodobieństwo wystąpienia błędów w trakcie dostawy oraz umożliwia potwierdzenie odbioru,
  • korzystne ceny – przesyłki kurierskie wcale nie muszą być drogie!
  • możliwość śledzenia przesyłki – firmy kurierskie umożliwiają monitorowanie przesyłek na różnych etapach dostawy. Dzięki temu zarówno nadawca, jak i odbiorca mogą śledzić położenie paczki.

Przede wszystkim jednak korzystanie z usług kurierskich bez wychodzenia z domu wiążę się z… wygodą! Jeżeli więc nie chcesz marnować czasu na niepotrzebne czynności, zamów kuriera online i obserwuj, jak błyskawicznie paczka pokona drogę do odbiorcy!

Może Ci się spodobać