Kurier

W co zapakować kosmetyki do wysyłki?

Paczka

Każdego dnia setki tysięcy paczek z kosmetykami wyrusza w podróż po całym świecie. Są one nadawane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i producentów zajmujących się dystrybucją, czy sklepy internetowe odpowiedzialne za ich sprzedaż. Tym samym zapotrzebowanie na wysyłkę kosmetyków jest ogromne, a stale rozwijający się przemysł kosmetyczny wyłącznie pogłębia tę tendencję. Przed każdym nadawcą stoi jednak pewne wyzwanie, związane z kwestią pakowania przesyłek tak, aby produkty nie uległy zniszczeniu w trakcie wysyłki kurierem. Co warto wiedzieć na ten temat? Już podpowiadamy!

Jak zapakować kosmetyki do wysyłki?

Odpowiednie zapakowanie paczki dla kuriera to jedno z najważniejszych zadań, jakich musi podjąć się nadawca. Należy bowiem pamiętać, że to właśnie on – a nie firma kurierska! – jest odpowiedzialny za odpowiednie zabezpieczenie zawartości przesyłki tak, by nie ucierpiała ona w trakcie transportu. Oprócz tego, że przedmioty w paczce mogą ulec całkowitemu zniszczeniu, nadawca może zostać także pociągnięty do odpowiedzialności finansowej, jeżeli uszkodzenie przesyłki i wysyłanych w niej produktów w jakikolwiek sposób wpłynie na elementy zaopatrzenia firmy kurierskiej (np. niszcząc samochód dostawczy). Jeżeli więc wysyłasz przesyłkę, pamiętaj o jej odpowiednim zabezpieczeniu. Zawsze używaj trwałych i solidnych materiałów oraz nie bagatelizuj dodatkowej ochrony zawartości. Prawidłowy sposób pakowania zapewni bezpieczeństwo przesyłki kurierskiej, a Ty nie będziesz musiał obawiać się, że paczka dotrze do odbiorcy w nieco innym stanie, niż początkowy…

Czy można wysłać kosmetyki kurierem?

Zanim zdecydujesz się na wysyłkę kosmetyków, musisz upewnić się, czy produkty, które chcesz nadać, nie znajdują się czasem na liście towarów zakazanych. Firmy kurierskie mają bowiem ściśle określone zasady funkcjonowania, które zakładają również odmowę przewozu niektórych przedmiotów – szczególnie tych, które wymagają specjalnych warunków transportu. Najczęściej wśród towarów zakazanych znajdują się m.in.:

  • produkty posiadające opakowania szklane (np. perfumy),
  • przesyłki z płynnymi substancjami (np. szampony),
  • towary nietrwałe (np. puder w kamieniu),
  • towary wymagające odpowiedniej temperatury (np. pomadki do ust).

Dodatkowo jeżeli kosmetyki mają docelowo dotrzeć poza obszar Polski, należy zapoznać się z przepisami prawnymi kraju, do którego zmierza przesyłka. Niektóre państwa zabraniają bowiem wysyłki kosmetyków (np. Serbia).

Wysyłka kosmetyków a sklepy internetowe

Liczba sklepów internetowych oraz drogerii, które oferują wysyłkę kosmetyków do klientów indywidualnych, wzrasta z roku na rok. Jak zatem ich działalność ma się do obowiązujących przepisów? Zazwyczaj w takiej sytuacji zastosowanie mają indywidualne umowy, zawierane między sklepami a firmami kurierskimi. Co jednak z osobami prywatnymi, które mają kosmetyki do wysyłki?

Wysyłka kosmetyków przez osoby prywatne

Każda osoba, która decyduje się wysłać kurierem produkt kosmetyczny znajdujący się na liście towarów zakazanych do wysyłki, robi to na własną odpowiedzialność. W takiej sytuacji musi pamiętać, że jego paczka nie podlega reklamacji, ponieważ nie obowiązuje jej standardowe ubezpieczenie. Wszelkie powstałe szkody muszą zaś zostać pokryte z jego własnych środków finansowych.

Z InPostem wyślesz paczkę z kosmetykami!

Nie każda firma kurierska odmawia jednak przewozu kosmetyków! W InPoście dopuszczalna jest wysyłka paczki z taką zawartością, jednak od naszych klientów wymagamy rozwagi i odpowiedniego przygotowania produktów do transportu:

  • kosmetyki muszą być fabrycznie zamknięte,
  • maksymalna pojemność każdego opakowania nie może przekraczać 750 ml,
  • każdy produkt powinien być zabezpieczony przed ewentualnym wyciekiem,
  • kosmetyki muszą być zapakowane w rekomendowany sposób.

Skoro już wiesz, że z kurierem InPost wysyłka paczki z kosmetykami jest możliwa, czas zabrać się do pakowania kosmetyków! Jak zrobić to zgodnie z wytycznymi dotyczącymi wysyłki kosmetyków? Sprawdźmy!

Zasady pakowania paczek z kosmetykami

Kosmetyki to delikatne przedmioty, które w trakcie transportu są niezwykle podatne na uszkodzenia. Bardzo często ich pierwotne opakowanie jest wykonane ze szkła (np. lakiery do paznokci), a sama forma krucha i wymagająca specjalnego traktowania (np. palety cieni). Niewielkie wstrząsy mogą więc spowodować nieodwracalne zmiany w każdym kosmetyku. Dlatego też tak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Jak zapakować kosmetyki?

Zabezpiecz zawartość paczki

W pierwszej kolejności warto zadbać o oddzielne zapakowanie każdego produktu – powinien być on szczelnie owinięty folią bąbelkową, która uodporni go na wstrząsy z otoczenia. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie kosmetyków znajdujących się w szklanych pojemnikach. Także kruche produkty należy zabezpieczyć dodatkową warstwą, do czego równie dobrze posłuży folia bąbelkowa lub papier. Kosmetyki płynne warto zaś umieścić w torebkach strunowych.

Dobierz odpowiednie opakowanie

Kiedy każdy z kosmetyków jest już owinięty w folię bąbelkową, można przystąpić do wyboru opakowania na Twoje produkty. W co pakować kosmetyki? Najlepiej w wytrzymałe, kartonowe pudełka o kształcie prostopadłościanu. Odpowiedni karton to taki, którego struktura uniemożliwia wgniecenie, targanie czy przedziurawienie. W pudełku nie może być także zbyt wiele wolnej przestrzeni, dlatego też jego wymiary należy jak najbardziej dopasować do gabarytów wysyłanych produktów.

Wypełnij puste przestrzenie w paczce

Zanim zakleisz paczkę i nadasz ją kurierem, dobrze wypełnij wszelkie puste przestrzenie w pudełku paczki. Dzięki temu dany produkt zostanie unieruchomiony na czas transportu, co zmniejszy ryzyko uszkodzenia Twojej przesyłki. Do wypełnienia opakowania najlepiej użyć specjalnych wypełniaczy, w postaci skropaku, wełny drzewnej czy papieru. Można również wybrać nieco mniej ekologiczne rozwiązania, wypychając w karton folię bąbelkową czy poduszki powietrzne.

Zabezpiecz zewnętrzne opakowanie

Jeżeli zawartość jest w pełni zabezpieczona, możesz zamknąć swoją paczkę! Użyj do tego szerokiej i solidnej taśmy, dokładnie zaklejając łączenia kartonu. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której paczka otworzy się, nim kurier doręczy ją odbiorcy.

Pamiętaj o etykietach!

Podczas podróży na Twoją paczkę czekają różnorodne wyzwania. Od tego, jak ją zapakowałeś i zabezpieczyłeś, będzie zależał ostateczny stan jej zawartości. Jeżeli więc chcesz jeszcze lepiej chronić jej zawartość, możesz użyć stosownych etykiet, które będą informować kuriera o tym, że ma on do czynienia z delikatnym towarem (np. uwaga, szkło!). Na finalnym etapie pamiętaj również o naklejeniu na przesyłkę odpowiedniej etykiety z listem przewozowym, aby kurier wiedział dokąd z nią jechać! Zatem już teraz wiesz, jak zapakować kosmetyki do wysyłki!

Jak wysłać kosmetyki kurierem?

Skoro wiesz już, jak zgodnie z wytycznymi pakować kosmetyki, z pewnością poszukujesz odpowiedzi na pytanie, jak nadać paczkę z tak delikatną zawartością. Jeżeli wszystkie kroki wykonałeś poprawnie i zastosowałeś się do wymagań firmy kurierskiej InPost, możesz samodzielnie wybrać sposób nadania paczki. Preferujesz wysyłkę bezpośrednio z domu? Zapakuj paczkę i zamów kuriera InPost już teraz! Możesz zrobić to wygodnie przez stronę internetową. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. Standardowy kurier to rozwiązanie nie dla Ciebie? Wszystko, dlatego że nie możesz pozwolić sobie na oczekiwanie na jego przyjazd? Nie martw się! Przygotuj paczkę z kosmetykami i wygodnie nadaj ją w wybranym przez siebie Paczkomacie InPost o dowolnej porze! Nasze niezawodne maszyny są dla Ciebie dostępne przez całą dobę. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem aplikacji InPost Mobile, możesz nadać paczkę bez konieczności drukowania etykiety! Pakuj, wysyłaj (także kosmetyki!) i ciesz się szybką dostawą z InPostem!

Może Ci się spodobać