Ecommerce

Tanie zakupy przez Internet – o czym należy pamiętać?

Tanie zakupy online

W obecnych czasach rzadko kto nie korzysta z opcji internetowych zakupów. Niektórzy traktują ją jako sposób na okazjonalne nabycie produktów, podczas gdy u innych na dobre zastąpiło to tradycyjną formę kupowania. Wszystko za sprawą atrakcyjnych ofert, jakimi kuszą klientów coraz to liczniej uruchamiane sklepy internetowe. To jednak wyłącznie jedna z wielu zalet robienia zakupów w Internecie. Znaczna część usługobiorców uważa bowiem, że to właśnie na stronie internetowej można zrobić… tanie zakupy! Jak kupować i nie przepłacać? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Zakupy w Internecie? Nie ma powodów do obaw!

Zwolennicy zakupów w sklepach stacjonarnych ze strachem przyglądają się, jak coraz więcej biznesów przenosi swoją działalność w wirtualną sferę Internetu. Czy jednak rzeczywiście jest się czego obawiać? Zdecydowanie nie! Nowoczesne technologie zapewniają bowiem pełne bezpieczeństwo klientów na każdym etapie zakupów – również tym, budzącym największe kontrowersje, czyli w trakcie dokonywania płatności za produkty w sieci.

Ponadto, aby dokonać zakupu, nie trzeba podawać wrażliwych danych, które później mogłyby zostać wykorzystane przez sprzedającego w celach innych, niż określa regulamin. Zanim zamówienie zostanie złożone, można też swobodnie zapoznać się z opiniami innych użytkowników na temat wiarygodności konkretnych sprzedawców internetowych. W zamian klienci zyskują bezpieczeństwo oraz… zakupy w Internecie za niższą cenę!

Jak kupować tanio w Internecie? Sprawdź najlepsze pomysły!

Nie od dziś wiadomo, że zakupy w Internecie to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Aby jednak było to możliwe, warto wdrożyć kilka prostych i sprawdzonych pomysłów, dzięki którym cena nabywanego towaru zawsze będzie atrakcyjna! Jakie kroki powinien zatem podjąć klient, którego interesują tanie zakupy?

Korzystaj z porównywarek cenowych

Znalezienie najkorzystniejszej cenowo oferty już dawno nie polega na samodzielnym przeglądaniu stron poszczególnych sklepów internetowych. Obecnie klient zyskuje do nich dostęp w kilka chwil. Umożliwiają to porównywarki cenowe, czyli specjalne portale, które tworzą listę najlepszych ofert danego produktu (analizując nawet setki e-sklepów!), a następnie przedstawiają ją konsumentowi. Jeżeli więc chcesz robić tanie zakupy online, już teraz znajdź swoją ulubioną i zaufaną porównywarkę!

Odwiedzaj strony z kodami rabatowymi

Tuż obok porównywarek cenowych, najlepszymi przyjaciółmi każdego miłośnika tanich zakupów są strony internetowe z kodami rabatowymi (np. Picodi.com, Alerabat.com czy Rabatio.com). To na nich zamieszczane są informacje o aktualnych promocjach, jakie obowiązują w wybranych sklepach internetowych. Poszukiwanie kodów rabatowych można prowadzić też w mediach społecznościowych oraz na różnego rodzaju forach i grupach, dedykowanych internetowym zakupom.

Rób zakupy zgodnie z kalendarzem promocji

Nie każdy produkt kupowany w sklepie internetowym jest produktem pierwszej potrzeby. Na niektóre okazje warto więc poczekać! Szczególnie istotna w tym wypadku staje się bieżąca analiza tak zwanego kalendarza promocji, uwzględniającego dni, w które szczególnie opłaca się robić zakupy. Wśród nich znajdują się m.in. Black Friday, Cyber Monday czy Dzień Darmowej Dostawy. Ponadto dobrą okazją na tanie zakupy są przed- lub poświąteczne wyprzedaże, jak również wyprzedaże między sezonowe.

Bądź członkiem programów lojalnościowych

Sprzedawcy doceniają zaangażowanie konsumentów. Dlatego też zawsze warto zapisać się do programu lojalnościowego w konkretnym sklepie internetowym, jak również dbać o aktywne członkostwo. W zamian użytkownicy mogą liczyć na punkty lojalnościowe, dedykowane rabaty czy promocje. Po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów będą oni mogli zmniejszyć kwotę płatności za produkty!

Zapisuj się do newsletterów

Bardzo często zniżki dla kupujących są przyznawane również za zapis do newslettera. Jednak to niejedyny sposób, w jaki można wykorzystać tę formę oszczędzania. Śledzenie newsletterów pozwala bowiem na bieżąco analizować ofertę danego sprzedawcy, a co za tym idzie, mieć błyskawiczny dostęp do oferowanych przez niego promocji. Dzięki temu można nabyć produkty po naprawdę korzystnych cenach!

Wybieraj darmową dostawę

Zakupy w Internecie dają bardzo wiele możliwości, jeżeli chodzi o oszczędzanie pieniędzy. Nie zawsze jednak kwestia ta dotyczy wyłącznie towaru. Zdarza się bowiem i tak, że kupujący oszczędza poprzez wybór darmowej dostawy w e-commerce! Zazwyczaj sprzedawca oferuje ją po przekroczeniu konkretnej kwoty. Warto więc dobrze przemyśleć zakupy, aby móc skorzystać z bezpłatnej przesyłki, tym samym sprawiając, że zakupy stają się jeszcze tańsze!

Wykorzystuj cashback

Jednym ze stosunkowo nowych pomysłów na tanie zakupy w Internecie jest cashback. Polega on na zwrocie części kwoty poniesionej za zakup w danym e-sklepie. Do tego celu wystarczy wykorzystać jedną z licznych stron internetowych lub aplikacji mobilnych, znaleźć w niej konkretny sklep, przejść na stronę docelową z załączonego linku, a następnie zakupić produkt na standardowych zasadach. Dzięki temu można korzystać z tych samych usług, jednocześnie otrzymując za to zwrot pieniędzy!

Co warto kupować w Internecie?

W obecnych czasach asortyment sklepów internetowych w żaden sposób nie jest ograniczony! Dlatego też klienci mogą korzystać z bardzo różnorodnej oferty, skrojonej pod własne preferencje oraz możliwości finansowe. Niewątpliwie są jednak kategorie produktów, które w trakcie kupowania przez Internet cieszą się największą popularnością. Należą do nich:

  • odzież, obuwie, dodatki i akcesoria,
  • kosmetyki,
  • sprzęty RTV i AGD,
  • elektronika,
  • książki, filmy i bilety.

Coraz powszechniejsze staje się jednak także dokonywanie zakupów spożywczych przez Internet. Czy ta opcja jest opłacalna?

E-zakupy spożywcze – czy to się opłaca?

Internetowe zakupy spożywcze to rozwiązanie, które zyskało na popularności w trakcie pandemii koronawirusa. Obecnie coraz chętniej jest wykorzystywane w Polsce, jako zamiennik tradycyjnych zakupów w ulubionych supermarketach. Praktycznie większość z nich ma w swojej ofercie możliwość zakupu towaru w formie online. Jednak nie każdy konsument może liczyć na to, że sklep dowiezie mu towar pod adres domowy. W dużej mierze zależy to od lokalizacji, niekiedy ograniczając odległości wyłącznie do większych miast. Nie mniej często zakupy odbierzemy w sklepie i unikniemy stania w długich kolejkach.

Zakupy spożywcze przez Internet to sposób na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy! Podobnie jak w przypadku produktów z innych kategorii, także i tutaj działają wcześniej wymienione pomysły na tanie kupowanie! Skoro już wiemy, że to się opłaca, gdzie zatem najlepiej robić zakupy spożywcze?

Gdzie zrobić zakupy spożywcze przez Internet?

Odpowiedź może być tylko jedna: najlepiej w sklepach, w których do tej pory dokonywało się zakupów stacjonarnych! Obecnie taką formę kupowania oferują m.in. sieci supermarketów w ścisłej współpracy z własnymi dostawcami lub firmami kurierskimi. Zakupów można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej sklepu.

Zakupy spożywcze – aplikacja mobilna

Zakupów spożywczych można dokonywać także w dedykowanych aplikacjach mobilnych. Jedną z nich jest InPost Fresh, czyli platforma do zamawiania produktów spożywczych, będąca wynikiem współpracy firmy InPost oraz sieci Makro. Aby zrealizować zamówienie, wystarczy:

  1. Pobrać aplikację ze sklepu mobilnego,
  2. Podać adres dostawy (obecnie wyłącznie na terenie Warszawy!),
  3. Wybrać datę i czas dostawy,
  4. Zamówić świeże produkty z Makro,
  5. Opłacić zamówienie kartą u kuriera lub BLIKiem.

Nie trać czasu i pieniędzy! Już teraz kupuj tanio żywność z InPost i ciesz się świeżością pierwszej klasy! Sprawdź, jak szybko jesteśmy w stanie zrealizować dostawę Twojego ulubionego produktu!

Może Ci się spodobać