Kurier

Jak szybko nadać przesyłkę? Poznaj Szybkie Nadania!

Nadanie paczki

Potrzebujesz pilnie skorzystać z usług kurierskich i zastanawiasz się, jak nadać paczkę w prosty i tani sposób? Firma InPost melduje się na posterunku! Dzięki naszej wyjątkowej usłudze Szybkie Nadania w kilka chwil dopełnisz formalności, aby następnie móc udać się do całodobowego Paczkomatu lub PaczkoPunktu. A to wszystko bez konieczności zakładania konta czy logowania! Poznaj Szybkie Nadania InPost i raz na zawsze odmień swoje wyobrażenie na temat wysyłki!

Usługa InPost Szybkie Nadania – wszystko, co musisz wiedzieć!

Któż z nas nie lubi być samodzielny? Wszystko to możliwe dzięki obsłudze Szybkie Nadania. Wysyłka niezbędnej przesyłki jeszcze nigdy nie była tak prosta! Nieskomplikowana procedura nadawania przesyłek w Paczkomacie lub PaczkoPunkcie sprawia bowiem, że każdy może stać się nadawcą idealnym!

Szybkie Nadania InPost – jak to działa?

 • Szybkie Nadania InPost to kolejna innowacyjna usługa, specjalnie dostosowana do potrzeb współczesnego klienta. Umożliwia ona nadawanie paczki w wybranym Paczkomacie InPost lub PaczkoPunkcie – i to bez konieczności zakładania konta, czy logowania do systemu tak, by cały proces odbył się jak najszybciej! Kolejną oszczędność czasu stanowi brak konieczności oczekiwania w kolejkach. Każdą paczkę można bowiem nadać w wybranym przez siebie momencie. Nasze Paczkomaty działają 24/7! Jeżeli zaś chodzi o wybór odbioru paczki, to pozostawiamy go Tobie! Możesz sprawić, by przesyłka trafiła do dowolnego Paczkomatu, PaczkoPunktu lub pod wskazany adres domowy odbiorcy, dostarczona przez kuriera InPost.

Ile kosztuje wysłanie przesyłki przez Szybkie Nadania?

Szybkie Nadania to nie tylko wygodna, ale i atrakcyjna cenowo usługa. Ostateczny koszt przesyłki zależy od dwóch czynników: wielkości paczki, sposobu jej doręczenia oraz ewentualnych usług dodatkowych.

InPost Szybkie Nadania Paczkomaty

W przypadku, kiedy odbiór dotyczy Paczkomatów w całym kraju, cennik wysyłki prezentuje się następująco:

 • Gabaryt A (max. 8 x 38 x 64 cm; max. waga: 25 kg) – 12,99 zł,
 • Gabaryt B (max. 19 x 38 x 64 cm; max. waga: 25 kg) – 13,99 zł,
 • Gabaryt C (max. 41 x 38 x 62 cm; max. waga: 25 kg) – 15, 49 zł.

InPost Kurier

Z kolei wysyłka paczki pod adres domowy adresata za pośrednictwem kuriera wiąże się z nieco większą opłatą, wynosząca kolejno:

 • Gabaryt A (max. 8 x 38 x 64 cm; max. waga: 25 kg) – 14,99 zł,
 • Gabaryt B (max. 19 x 38 x 64 cm; max. waga: 25 kg) – 16,49 zł,
 • Gabaryt C (max. 41 x 38 x 62 cm; max. waga: 25 kg) – 19, 99 zł.

Co w przypadku, gdy odbiorca nie odbierze przesyłki?

Bardzo wielu klientów zastanawia się, co dzieje się z przesyłką, która nie została odebrana przez odbiorcę. W związku z pandemią koronawirusa paczki zamawiane do Paczkomatów czekają na odbiór przez 48 godzin. Jeżeli czas ten nie zostanie przedłużony przez odbiorcę, po upływie terminu nieodebrane przesyłki zostają odesłane do Oddziału InPost, a stamtąd zwracane bezpośrednio do nadawcy. W przypadku standardowego kuriera próba doręczenia odbywa się dwukrotnie. Jeżeli odbiorca nie odbierze przesyłki, powraca ona do nadawcy.

Szybkie nadanie paczki w Paczkomacie – jakie są najważniejsze korzyści?

Usługa InPost Szybkie Nadania do Paczkomatu została stworzona dla tych, którzy cenią sobie wygodną i bezproblemową wysyłkę. Chcesz poznać korzyści, jakie niesie to rozwiązanie? Już prezentujemy najważniejsze zalety!

 1. Dzięki usłudze Szybkie Nadania możesz wysyłać paczki z dowolnego miejsca, w którym obecnie przebywasz.
 2. Aby skorzystać z oferty Szybkiego Nadania nie musisz zakładać konta ani wypełniać skomplikowanych formularzy – wystarczą podstawowe dane nadawcy i odbiorcy i kilka dodatkowych szczegółów!
 3. Kolejki są Ci niestraszne! Od teraz wyłącznie Ty decydujesz o tym, który Paczkomat obsłuży Twoje zlecenie – możesz odwiedzić go o dowolnej porze, wracając z pracy lub spaceru.
 4. Możesz wybrać jedną z aż trzech opcji odbioru: W Paczkomacie, PaczkoPunkcie, pod wskazanym adresem.
 5. Masz możliwość nadawania paczek o różnych gabarytach.
 6. Cały proces nadania jest intuicyjnie prosty i trwa tylko kilka chwil!

Jak szybko nadać paczkę w Paczkomacie/PaczkoPunkcie?

Chcesz dowiedzieć się, jak szybko nadać paczkę za pomocą Szybkich Nadań? No pewnie, że tak! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką instrukcję, która krok po kroku doprowadzi Cię do celu!

 1. Wejdź na stronę usługi InPost Szybkie Nadania.
 2. Wybierz preferowany sposób dostawy (Paczkomat/PaczkoPunkt-Paczkomat/PaczkoPunkt lub Paczkomat/PaczkoPunkt-Dom lub firma) oraz jeden z trzech rozmiarów przesyłki.
 3. Uzupełnij formularz o dane nadawcy i odbiorcy – koniecznie pamiętaj, by podać poprawny numer telefonu!
 4. Sprawdź w podsumowaniu, czy wszystkie dane zostały prawidłowo wprowadzone i zaakceptuj regulamin.
 5. Po kliknięciu przycisku „Wysyłam” zostaniesz przekierowany na podstronę, na której opłacisz przesyłkę. Dokonaj płatności za pomocą przelewu internetowego.
 6. Wydrukuj etykietę i umieść ją w widocznym miejscu na paczce.
 7. Udaj się do wybranego Paczkomatu i na ekranie dotykowym wprowadź kod nadania. Możesz też zeskanować załączony kod QR.
 8. Gdy skrytka się otworzy, umieść przesyłkę w środku, zatrzaśnij drzwiczki i… czekaj w domu, aż zostanie ona odebrana przez kuriera! Gratulujemy, Twoja paczka właśnie rozpoczyna swoją przygodę!

Jak najszybciej wysłać paczkę? Nadaj przesyłkę przez InPost Mobile!

Usługa Szybkie Nadania cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów, którzy cenią sobie indywidualne podejście. Jednak w InPost nigdy nie zwalniamy tempa i już teraz poszerzamy naszą ofertę o nowe możliwości, oferując jeszcze wygodniejszą i sprawniej działającą formę nadawania paczek! O czym mowa? O naszej niezawodnej aplikacji mobilnej InPost Mobile!

Wszystko, czego potrzebujesz, aby nadać przesyłkę tym sposobem to numer telefonu – w tym wypadku nie ma bowiem nawet konieczności drukowania etykiety! Jak się nadaje przesyłkę w aplikacji?

 1. Uruchom aplikację InPost Mobile na urządzeniu mobilnym i wybierz ikonę ze strzałką i napisem „Nadaj”.
 2. Następnie wybierz typ nadania (Paczkomat-Paczkomat lub Paczkomat-Dom) oraz rozmiar skrytki.
 3. W dalszej kolejności wypełnij formularz, podając dane nadawcy i odbiorcy oraz wybierz miejsce lub adres, pod który ma trafić paczka.
 4. W kolejnym kroku zostaniesz przekierowany do strony płatności. Opłać przesyłkę korzystając z najwygodniejszej metody.
 5. Na tym etapie normalnie otrzymałbyś etykietę do wydrukowania. Nie tym razem! W zamian za to dostaniesz 9-cyfrowy kod oraz kod QR, które będą ważne przez 30 dni.
 6. Udaj się do dowolnego Paczkomatu lub PaczkoPunktu i zeskanuj kod QR z aplikacji. Możesz też wybrać na ekranie urządzenia opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu” i wprowadzić ciąg dziewięciu cyfr.
 7. Poczekaj, aż skrytka się otworzy, a Twoja paczka rozpocznie podróż!

Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się, czy warto korzystać z usług firmy InPost, gwarantujemy Ci, że takiej oferty jak nasza, nie oferuje żaden inny przewoźnik! Zapewniamy, że zajmiemy się profesjonalnie każdą z Twoich paczek!

Może Ci się spodobać