Kurier

Maszyny chłodzące do odbioru paczek – poznaj Lodówkomaty

Lodówkomaty

Należysz do osób, które cenią sobie wygodę i nie lubią dokonywać zakupów pod presją czasu? Z pewnością więc chętniej zapełniasz swój wirtualny koszyk, aniżeli jego tradycyjny sklepowy odpowiednik! Co więcej, teraz oprócz standardowych produktów, możesz bez obaw wkładać do niego także zakupy spożywcze! Wszystko za sprawą innowacyjnych Lodówkomatów, dzięki którym odbiór żywności staje się niebywale prosty, a do tego produkty pozostają świeże przez cały czas! Pozwól, że przedstawimy Ci Lodówkomaty InPost, jeden z naszych najnowszych projektów!

Sprzedaż internetowa artykułów spożywczych

Pandemia koronawirusa oraz utrzymujące się obostrzenia w handlu tradycyjnym sprawiły, że liczba osób kupujących w sieci wzrosła. Pomimo ustania pewnych restrykcji, część konsumentów na dobre upodobała sobie zakupy spożywcze online, doceniając wygodę i możliwości, jakie niesie to rozwiązanie. Chodzi przede wszystkim o nie tracenie czasu na dodatkowe dojazdy czy też stanie w długich kolejkach. Z tego właśnie powodu znaczna część przedsiębiorców zdecydowała się przenieść swój biznes do Internetu, aby odpowiedzieć na potrzeby współczesnych klientów. I choć w przypadku handlu standardowym asortymentem tj. chemia spożywcza, kosmetyki czy też ubrania, transport nie stanowi problematycznej kwestii, to przy sprzedaży artykułów spożywczych należy zachować szczególną ostrożność. Dlaczego? Jak zadbać o to, aby produkty spożywcze dotarły w dobrej kondycji do klienta? Sprawdźmy!

Zamawianie żywności do domu wymaga specjalnych warunków transportu oraz przechowywania – nie jest to bowiem towar, który można zapakować do pierwszego lepszego pudełka i nadać paczkę do odbiorcy bez żadnego zabezpieczenia. Konsekwencje zaniedbania tej kwestii mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub życia konsumenta! Nie ukrywajmy również, że każdy klient pragnie, aby zamawiane przez niego towary – w tym wypadku produkty spożywcze – zawsze były świeże, smaczne i gotowe do spożycia. W końcu właśnie za to dokonuje należnej opłaty! Nikomu przecież nie zależy, aby wyrzucać świeżo kupiony towar. Dlatego też mamy na to wszystko rozwiązanie. Mowa oczywiście o Lodówkomatach InPost!

Czym są Lodówkomaty InPost?

Z pewnością już nieraz miałeś do czynienia z naszymi innowacyjnymi Paczkomatami. Obecnie to właśnie one cieszą się największą popularnością wśród osób robiących zakupy przez Internet. Skoro więc wiesz, jak wygląda i funkcjonuje nasz Paczkomat, wiesz też, jak wygląda i funkcjonuje Lodówkomat! Te dwa urządzenia InPost są takie same – z tym jednak wyjątkiem, że zamiast tradycyjnych skrytek, w Lodówkomatach znajdują się niewielkie lodówki, które opowiadają za świeżość produktów! Każda z nich jest w stanie pomieścić pudełko o maksymalnych wymiarach 37 cm x 30 cm x 60 cm. Lodówkomaty InPost umożliwiają dostarczanie oraz całodobowy odbiór żywności z wybranych sklepów internetowych. Produkty umieszczane w skrytkach-lodówkach pozostają świeże, dobrze schłodzone, a jeżeli jest to konieczne, także i zamrożone! Prawda, że idealnie? Wszystko to dzieje się za sprawą 3 stref temperatur, w które wyposażona jest każda z maszyn:

  • +16 stopni na samej górze urządzenia,
  • 0-4 stopni w środkowej części Lodówkomatu,
  • -18 stopni na samym dole maszyny.

Zróżnicowanie temperatur umożliwia przechowywanie różnych produktów spożywczych, dostosowując wartości do potrzeb przechowywanego asortymentu. Dzięki temu klient sklepu internetowego nie tylko może cieszyć się świeżym towarem kiedy tylko tego zapragnie, ale też nie musi obawiać się, że zamówione przez niego produkty stracą na wartości!

Co można zamawiać do Lodówkomatów?

Lodówkomaty InPost umożliwiają zamawianie bardzo różnorodnego asortymentu, który wymaga specjalnych warunków przechowywania. Klienci nie muszą jednak martwić się, że zbyt długi czas przebywania w skrytce wpłynie negatywnie na stan zamawianego towaru. Każdy produkt zostanie bowiem umieszczony przez naszego kuriera w „lodówce” o określonej temperaturze, która jest niezbędna do zachowania przez niego świeżości. Tak więc do Lodówkomatów InPost możesz swobodnie zamawiać zarówno warzywa, owoce, pieczywo, sery, wędliny, a także inne produkty, które wymagają niskich temperatur. Mowa o specjalistycznych artykułach farmaceutycznych oraz kosmetykach. Ponadto nasze Lodówkomaty są dostosowane do przechowywania ciast i tortów, kwiatów czy upominków. Dlatego też organizacja przyjęcia czy domowych urodzin jest teraz jeszcze łatwiejsza i szybsza, nie musisz czekać w sklepach czy w kolejkach. Lodówkomaty to także miejsce, w którym nawet mrożonki będą bezpiecznie oczekiwać na swojego właściciela!

Jakie są właściwości Lodówkomatów?

Zastanawiasz się, jakim sposobem jesteśmy w stanie zapewnić świeżość i bezpieczeństwo Twojej żywności, aż do czasu jej odbioru z lodówkowej skrytki? Wszystko za sprawą odpowiedniej cyrkulacji powietrza, którą zapewniają specjalne otwory w ściankach każdej ze skrytek. Ponadto nasze urządzenia podlegają standardom HACCP, gwarantującym stałą analizę zagrożeń oraz krytyczne punkty kontroli. Dodatkowo każda maszyna jest wyposażona w system kamer, monitorujący ją przez 24/7.

Zwiększamy liczbę lokalizacji Lodówkomatów InPost!

Lodówkomaty InPost to stosunkowo nowe rozwiązanie, umożliwiające klientom wygodny odbiór żywności oraz produktów zamówionych online. Z opcji tej mogą korzystać osoby zamawiające wyłącznie w wybranych sklepach internetowych, działających z firmą InPost na zasadzie partnerstwa. Ponadto na dany moment Lodówkomaty InPost można spotkać w czterech miastach: Warszawie (39 lokalizacji), Krakowie (22 lokalizacje), Łodzi (4 lokalizacje) i Wrocławiu (5 lokalizacji). Ponadto Lodówkomaty InPost działają także przy sklepach Auchan w Piasecznie, Łomiankach i Auchan Jubilerska w Warszawie. W najbliższym czasie nasza firma uruchomi 20 nowych Lodówkomatów we Wrocławiu! Zachęcamy więc do stałego monitorowania mapy – być może nowy Lodówkomat InPost pojawi się właśnie w Twojej okolicy!

Lodówkomaty InPost – innowacyjne urządzenia do przechowywania zakupów spożywczych

Jak podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost, nowoczesne Lodówkomaty spełniają wszystkie kryteria, niezbędne do przechowywania żywności. Stanowią także jeden z najwygodniejszych sposobów odbioru i dostaw artykułów spożywczych z sieci handlowych oraz od sprzedawców internetowych. Jako firma kurierska jesteśmy w stanie zapewnić wyśrubowane terminy dostawy, aby każdy mógł jak najszybciej cieszyć się ze świeżych produktów! W najbliższych latach segment e-grocery będzie rozwijał się bardzo dynamicznie, przez co rozwiązania takie jak Lodówkomaty, stają się wręcz niezbędne. Według badań przeprowadzonych przez Kantar TNS aż 40 procent kupujących w sieci chce odbierać zakupy spożywcze w Paczkomatach InPost. Te niepozorne urządzenia pobiły w popularności dostawy kurierem, plasując się na pierwszym miejscu w rankingach najchętniej wybieranych form dostawy. Ze względu na wzrost zainteresowania zakupami spożywczymi online, podobny sukces wróżymy także naszym Lodówkomatom! Śledź na bieżąco nasze poczynania i patrz, jak powoli obladzamy kolejne miasta w Polsce! Zamawiaj produkty spożywcze do wybranego Lodówkomatu InPost i ciesz się świeżymi produktami z najwyższej półki – i to w dosłownym tego słowa znaczeniu!

Może Ci się spodobać